Özellikli Hizmetler

Diyaliz Merkezi

HEMODİYALİZ ÜNİTESİ

 

01.06.2022 Tarihinden itibaren Kayseri Devlet Hastanesi Bünyesinde 10.Blok 1.Katta 20+1 Hemodiyaliz makinesine sahip olan Hemodiyaliz Ünitesi tam teşekküllü hizmet vermektedir. Ünite girişinde bekleme salonu, Salon 1 ve Salon 2 olarak da diyaliz tedavileri sağlanmaktadır. 17 adet negatif (normal) , 2 adet HCV ve 1 adet de HBV makinesi olarak hizmet vermektedir.

Hastanemizde hemodiyaliz hizmeti verilen hastalara ücretsiz olarak servis ve kahvaltı hizmeti verilmektedir.

Ünitemizde bir (1) sorumlu hekim ve bir (1) nefroloji uzmanı görev yapmaktadır. Aylık dönüşümlü olarak bir psikolog, diyetisyen ve sosyal hizmet uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Kadrosunda deneyimli hemşire, diyaliz teknikeri, veri hazırlama personeli, teknisyen, klinik posta ve destek hizmet personelleri mevcuttur.

Bu kadro koordinasyonlu bir şekilde görevlerini yerine getirerek hasta memmuniyetini ön plana çıkarmış bulunmaktadır. Ayrıca bölüm içerisinde belli zaman aralıklar da hizmet içi eğitimler gerçekleştirilerek teknolojik ve bilimsel anlamda daha iyi hizmet planlaması sağlanmaktadır.

Personel memmuniyetinin ve motivasyonunun yüksek olması kurum ve hastaya kaliteli hizmet olarak geri dönüş sağlaması Diyaliz Ünite Biriminin asıl felsefesidir.

13 Mayıs 2022